داستانهای تلفنی

"داستانهای تلفنی" اثری است از جان روداری با ترجمه مسعود جواهری ا زانتشارات آهنگ دیگر.کتاب برا ی نوجوانان به چاپ رسیده اماقشنگی داستانها به حدی هست که مطمئنم در هر سنی که باشید از آن خوشتان خواهد آمد.

در ابتدای کتاب آمده است که آقایی که تاجر است و به سفر می رود هر شب به دختر کوچولویش زنگ می زند و برایش یک داستان تعریف می کند داستانهایی بسیار دوست داشتنی و جذاب. داستانهایی که مرز بین خیال و واقعیت در آن در هم تنیده می شوند و دنیای رویاهها به ناگاه جان می گیرد و به واقعیت می پیوندد به طوری که درپایان همه چیز به نظر امکان پذیر می آید.

نویسنده کتاب که معلم دبستان بوده در واقع داستانهارا برای شاگردانش در کلاس تعریف می کرده است او در مقدمه می گوید که این داستانها را برا ی کودکانی می نویسد که عاقل تر وبالغ تر از سنشان هستند و برای آماده کردن آنها برا ی ورودبه دنیای واقعی تلاش می کند.این مجموعه شامل داستانهایی می شود با محتوای جالب مانند دماغی که به خاطر بدرفتاری صاحبش از او قهر می کند...شهری که همه در آن سگهای نگهبان دارند و از صبح تا شب در حال پارس کردن هستند....شهری که در اول هر کلمه ای یک نون می گذارند ومعنی کلمات را تغییر می دهند ....

و خلاصه داستانهای قشنگ با خلاقیت بسیار که خواندنشان خالی از لطف نیست.

نویسنده کتاب همچنین جایزه هانس کریستین را هم از آن خود کرده.

/ 1 نظر / 8 بازدید
فرید آزمون

چه کتاب جالبی به نظر میاد! ممنون از معرفی این کتاب! به پست جدید من هم ربط داشت! [هورا]