پري سا

فرشته ساري را سالها پيش با رمان آرمگه عاشقان شناختم .هنوز هم لذت خواندن آن كتاب را مي توانم حس كنم . عطر كاج و طعم عشق را.رمان دوم را امروز خواندم. "پري سا" رمان ديگري است از او .داستان دل مشغوليهاي زني كه با باز خريد كردن خود و همسرش رهن باغ و خانه اي را فراهم مي كند تا در آنجا سكني گزيند. در خلال داستان از گذشته و حال خود مي گويد. از دخترهايش و پسري كه در هفت سالگي به علت تصادف دچار عقب ماندگي ذهني شده است و سالها است در مركز نگهداري كودكان عقب مانده زندگي مي كند.مادر خانواده زني است با منطق بالا كه سعي مي كند دلهره هاي دروني خودش را به دخترهايش منتقل نكند .شايد قوي بودنش بيشتر از هر چيزي در داستان به چشم مي خورد.نثر شاعرانه داستان كه از ويژگيهاي نويسنده است بسيار زيبا است .

از اين نويسنده مجموعه داستانهاي كوتاهي به نام چهره نگاري دنيا هم خوانده ام كه خواندنش خالي از لطف نيست.

كتاب پري سا توسط انتشارات ققنوس به چاپ رسيده است.

قسمتي از متن كتاب را برايتان مي نويسم:چقدر نياز دارم با عماد درباره پريسا حرف بزنم .ولي نميشود.عماد با ميل به واقع گراي اش با ميل به تاريخي ديدن همه اتفاقها ،دنبال ردپاي من در پريسا مي گردد و با ز بحث و مرافعه پيش مي آيد و حالم را بدتر ميكند.نشان دادن دستنوشته هاي پريسا هم راضي اش نخواهد كرد ،مي دانم لابد مي گويد :چرا تا به حال اين ها را از من پنهان كرده بودي .چطور به او بباورانم كه خودم هم تازگيها آنها را پيدا كرده ام .باور نميكند. بعد هم مي گويد :اينها دليل نمي شود دستخحط تو هيچ وقت ثابت نيست بسته به حال و هواي خودت و نوع قلم و كاغذي كه با آن مي نويسي خط تو تغيير مي كند.

چه كنم با اين پريساي ديگر؟ عشق او مدام در مدار ذهنم مي گردد.

/ 4 نظر / 3 بازدید
امیر آزاد

و بدین سان ساعت به ساعت رشد می کنیم و سپس ساعت به ساعت از بین می رویم . این خلاصه ی همه ی داستان هاست دوست من . نرگس جان همه ی ما کسانی هستیم که برای مقابله با معصیت ، گناهان بسیاری مرتکب شده ایم. من آپم . امیر(اپیکور)

سلیمی آنگیل

سلام. خوشحالم که سر زدید. فروغ در آستانه‌ی فصلی سرد بود و همه ما در میانه‌ی فصلی سردیم. زنی تنها و یا مردی غریب...

نرگس

سلام از نوشته هات خوشم اومد بازم بهت سر میزنم از معرفی کتاب خوشم اومد ممنون منم پیشنهاد می کنم کتاب "کافه پیانو" رو بخونی که من خیلی خوشم اومد کتاب "بادبادک باز" هم خوبه البته غمگینه و اشک من رو در آورد [قلب][گل]