کتاب بادبادک باز اثر خالد حسینی را امروز تمام کردم .واقعا اثر بی نظیری است.برای کسی که شناختی از افغانستان و فرهنگ آن مردم ندارد بسیار جالب است که چیزهای زیادی بیاموزد.شاید برای بیشتر ماها افغانستان تنها کشور جنگ زده ای است که پر از آواره و مردمانی فلک زده است.اما روح عظیم فرهنگ غنی در این کشور نهفته است که در تمام نوشته های کتاب به چشم می خورد و دید دیگری به آدم می دهد و همچنین نزدیکی فرهنگ این ملت با ما ایرانیان در همه کتاب به چشم می خورد عشق و علاقه این مردم به فردوسی و حافظ و سعدی و....در پشت جلد کتاب این دو نظر نوشته که براتون می نویسم فکر می کنم فیلمی از این کتاب هم ساخته شده که من هم هنوز ندیده ام :

ایزابل آلنده:اثری شگفت انگیز...این داستان از جنس ان داستانهای فراموش نشدنی است که تا سالها با شما خواهد ماند.این رمان استثنایی تمام درونمایه های مهم ادبیات و زندگی را در بر می گیرد : عشق ،افتخار، گناه ،ترس ،رستگاری ...این کتاب برایم چنان تاثیر گذار بود که تا مدتها هر چیزی که بعد از آن می خواندم  بی روح به نظرم می رسید."

بوک پیچ : بادبادک باز اولین رمان افغانی است که به زبان انگلیسی نوشته شده و داستانی تمام عیار را از خانواده ،عشق ، دوستی نقل می کند  که تا قبل از آن در ادبیات داستانی سابقه نداشته است.این رمان به همان اندازه که عاطفی و جذاب است بی اندازه تاثیر گذار  می باشد.

گسیل تو: خالد حسینی در اولین رمان خود به نام بادبادک باز  به دستاوردی نائل آمده که فقط تعداد اندکی از نویسندگان معاصر به آن دست یافته اند نویسنده ضمن روایتی آموزنده و روشنگر از نابسامانی های سیاسی و فرهنگی افغانستان ،شخصیت هایی پویا می آفریند که تلاشهای تاثیر برانگیز و پیروزی های پر شور شان حتا مدت ها بعد از پایان کتاب در ذهن خواننده باقی می ماند و شاید تنها ایراد واقعی این رمان شگفت انگیز این باشد که خیلی زود تمام می شود .

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
حسن عاملی

سلام جایی خواندم : بادبادک باز تکرار تجربه دیدن است. دیدن آنهایی که به چشم نمی آیند ،گرچه هستند...... شاد باشید[لبخند]

parham

سلام دوستان عزیز اگر در شرایط رکود اقتصادی حال حاضر خواهان کسب درامد مطمئن ودرامد ایده ال هستید اگر خواهانه دریافت سود ماهیانه 20درصد برای سرمایه هایتان هستید از سایت ما دیدن کنید . با تشکر از شما

نرگس گ.

واووو./ چقدر سلیقه های مشترک داریم. من هم کتاب بادبادک باز را امسال خوندم. به نظرم خیلی روان و واقعی بود. البته نویسنده میتوانست بیشتر به عمق فاجعه افغانستان و طالبان بپردازه. میتونست زندگی در آمریکا را بيشتر بشکافه. یه کم عمیق تر نگاه کنیم این کتاب مثل خلاصه یک کتاب 10 جلدی است. از این نظر باید به امثال دولت آبادی و نادر ابراهیمی و بسیار از نویسندگان توانمند ایرانی افتخار کنیم. کلیدر را خوانده ای؟؟