بیست

فیلم بیست ساخته عبدالرضا کاهانی: صاحب تالار کوچکی به دلیل ضعف عصبی و افسردگی قصد فروش آن را دارد.در تالار مراسم عزاداری بیشتر انجام میشود تا عروسی و به همین دلیل دکتر مرد به او توصیه می کند که تالار را تعطیل کند و به استراحت بپردازد.با عنوان کردن موضوع مرد به کارگران خود بیست روز فرصت می دهد که به دنبال کار دیگری باشند و داستان از اینجا آغاز میشود.مرد در تمام این سالها هیچ شناختی از کارگرانش نداشته حتی نمی داند که میثم ،یکی از کارگرانش شبها پشت وانتی مییخوابد که روزها با آن کار خریدهای تالار را انجام میدهد و فیروزه زنی تنها که دخترکی خردسال دارد بی کس وکار است و صاحبخانه به خاطر تنها بودنش دارد او را بیرون می اندازد.

او که مردی مقرراتی است بیشتر به دنبال نظم و انضباط در کار است تا داشتن روابط عاطفی. زندگی که بر مبنای تنهایی و کار ساخته شده است تا چیزها ی دیگر.در این بیست روز باقیمانده مرد انگار به ناگاه ا زخواب عمیقی بیدار میشود انگار هیچ وقت هیچ کس را نمیدیده و در این بیست روز تازه ماهیت اطرافیانش برایش معلوم میشوند.

فیلم یکدست و روان است.بازیگران به خوبی از عهده نقششان برآمده اند.پرویز پرستویی در نقش مردی جدی وعصبی و تنها به خوبی بازی کرده است .مهتاب کرامتی نقش زنی تنها و خجالتی را بازی کرده است که مدام در حال سفت کردن گره روسری ،عدم امنیت خویش را به بیننده نشان می دهد.بقیه بازیگران فرشته صدر عرفانی وعلیرضا خمسه و حبیب رضایی هم به خوبی حس خود را به بیننده منتقل می کنند.

پایان فیلم اما کمی غافلگیرانه است .مرد تالار را نمی فروشد اما.........

تهیه کننده فیلم پوران درخشنده است که نامی آشنا در زمینه سینما است.اگر به دنبال فیلمی متفاوت در سینمای ایران هستید این فیلم را نگاه کنید.

/ 2 نظر / 7 بازدید
حسن عاملی

سلام من تا حالا فکر می کردم با بنگاه های نشر کتاب کار می کنید ولی الان فهمیدم برای فیلم ها هم تبلیغات می کنید....جریان چیه؟[چشمک] ....مزاح بود فقط سبز باشید و پاینده[گل]

فرید آزمون

اتفاقا تو فکرش بودم که فیلمش رو بگیرم! [گل] ممنون از پیشنهاد[گل]